Nawiewnik do okna dachowego Fakro

Nawiewniki FAKRO zapewniają zawsze świeże powietrze na poddaszu. Ze względu na szczelność stosowanej stolarki otworowej w nowoczesnym budownictwie, mogą występować problemy z prawidłową wentylacją, co może prowadzić do kondensacji pary wodnej w pomieszczeniach. Aby temu zapobiec, okna FAKRO wyposażone są w różne rodzaje nawiewników.

Rodzaje nawiewników Fakro

Firma Fakro oferuje różne rodzaje nawiewników, które zapewniają efektywną wentylację pomieszczeń. Oto kilka przykładów. Te nawiewniki oferują różne funkcje i możliwości regulacji, dostosowane do różnych potrzeb i warunków pomieszczeń.

Automatyczny nawiewnik V40P

Nawiewnik automatyczny V40P zapewnia wydajność do 49m3/h przy różnicy ciśnień 10 Pa, w zależności od szerokości okna. Dzięki automatycznej regulacji przepływu zapewnia optymalną ilość powietrza w pomieszczeniu, co przyczynia się do zdrowego mikroklimatu na poddaszu oraz oszczędności energii cieplnej.

Wydajny nawiewnik V35

Nawiewnik V35 wyposażony w ręczną regulację przepływu powietrza. Przy pełnym otwarciu zapewnia dopływ świeżego powietrza w ilości do 41m3/h przy różnicy ciśnień 10 Pa, w zależności od szerokości okna. Dzięki zwiększonej wydajności, skutecznie obniża wilgotność powietrza w pomieszczeniu, ograniczając efekt kondensacji pary wodnej.

Nawiewnik V22

Nawiewnik V22, również z ręczną regulacją przepływu powietrza, zapewnia dopływ świeżego powietrza w ilości do 31m3/h przy różnicy ciśnień 10Pa, gdy jest całkowicie otwarty. Powinien być stosowany wyłącznie w pomieszczeniach, gdzie działa sprawnie wentylacja grawitacyjna.

Więcej informacji