Kołnierz EZA-P Fakro – kołnierz do zmiany kąta montażu okna

Kołnierz EZA-P do pokrycia profilowanego do 45 mm: dachówka, blacha profilowana. Zakres montażu w dachach o spadku od 10º do 75º.

Kołnierz EZA pozwala na szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym w dachach o małym nachyleniu – już od 10º. Umożliwia on podniesienie kąta montażu okna względem połaci dachowej dodatkowo o 10º. Stosowany jest w dachach mansardowych oraz przy rozbudowie i adaptacji niskiego poddasza, co pozwala na powiększenie przestrzeni pomieszczenia.

Standardowo przystosowany jest do montażu pojedynczego okna w połaci dachu. Występuje również w wersji modułowej do zespalania okien w poziomie przy zachowaniu odległości 20 cm między oknami.

Kołnierz składa się z czterech podstawowych elementów (dolny, dwa boczne i górny). Dolny element kołnierza dopasowany jest do stosowanego rodzaju pokrycia dachowego. Górne oraz boczne elementy kołnierza posiadają fabrycznie doklejony materiał termoizolacyjny. W komplecie znajdują się specjalne kątowniki, dzięki którym uzyskujemy zmianę kąta nachylenia okna względem połaci dachu. Kołnierze typu EZA-P i EHA-P posiadają fabrycznie naklejone kliny uszczelniające zapewniające ochronę przed nawiewaniem pyłu, liści i śniegu. Wyposażone są również w rynienkę odwadniającą mającą na celu odprowadzenie skroplin pary wodnej z folii wstępnego krycia poza okno.

Kołnierz EZA-P

Fakro – EZA-P Kołnierz do zmiany kąta montażu okna
Kołnierze do okien Fakro
Kołnierz EZA-P do pokrycia profilowanego do 45 mm: dachówka, blacha profilowana. Zakres montażu w dachach o spadku od 10º do 75º.

SYMBOLWYMIARY
EZA-P 0155 x 78
EZA-P 0255 x 98

Wymiary podane są w centymetrach – szerokość x wysokość.

Więcej informacji